Informacje parafialne

          Na tej stronie znajdują się ważniejsze ogłoszenia dotyczące życia parafii. Jeżeli jesteś parafianinem, nie musisz już zaglądać do gablotki przy kościele. Częściowo w tej witrynie znajdą się informacje, których musiałbyś tam szukać. Gablotka przyszła do Ciebie! :-)Wersja gazetki nr 334 do druku
Modlitwą i ofiarą wspieramy pielgrzymów na Jasną Górę

Po raz 39. wyrusza na pielgrzymi szlak ku Jasnej Górze Piesza Pielgrzymka Opolska – tradycyjnie w kilku strumieniach i w ponad dwudziestu grupach.
Myśl przewodnia tegorocznego pielgrzymowania, wydobyta z programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce wyraża się zawołaniem: „Nawrócenie umysłu i serca”. Do tego dołączony jest podtytuł: „W drodze do Krakowa 2016”.
Jest rzeczą oczywistą, że tegoroczna Pielgrzymka stanowi istotny element duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, zaś przygotowywana tematyka tych dni związana z Miłosierdziem Bożym, wspaniale łączy się z problematyką nawrócenia.
Wszystkie te zagadnienia, ubogacone przygotowaniami do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i jubileuszowym przypomnieniem wystosowanego 50 lat temu listu biskupów polskich do episkopatu niemieckiego, będą obecne w modlitwach i rozwa-żaniach podczas tegorocznej Pielgrzymki.
Jej uczestnicy, po daj Boże szczęśliwej drodze, dopełnią swej modlitwy i ofiary udziałem w uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie w sobotę, 22 sierpnia br. Na tę Mszę św. i przywitanie pielgrzymów można by się wybrać, podobnie jak na Eucharystię w Kamieniu Śląskim (w poniedziałek, 17.08. o godz. 17.00) i na Górze św. Anny (we wtorek, 18.08. o godz. 14.00).
Diecezjalne radio DOXA transmitować będzie Mszę św. z Jasnej Góry oraz wieczorne modlitwy pielgrzymów w poszczególnych dniach (107,9 FM) – od godz. 19.00. Można też śledzić rytm Pielgrzymki na stronie internetowej: www.pielgrzymka-opolska.pl oraz przez facebook: www.facebook.com/PielgrzymkaOpolska.
Wszystkich pielgrzymów, wszystkie niesione w ich sercach intencje, wszystkie ich trudy oraz cały wysiłek organizacyjny byłoby dobrze ogarnąć wielką modlitwą. A ponieważ nie wszyscy, nawet gdyby bardzo chcieli, mogą iść na Pielgrzymkę, od wielu lat istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania czyli łączności duchowej między pielgrzymami kroczącymi na szlaku a tymi, którzy są w domach. Dla obu stron jest to wielkie ubogacenie. Ci na drodze wiedzą, że wspomaga ich modlitwa oraz ofiarowane prace i cierpienia wielu sióstr i braci we wspólnych intencjach, a ci w domach korzystają ze wszystkich duchowych dóbr i zasług pielgrzymów.
Obok podjętej intencji duchowego pielgrzymowania, do jego istoty należy modlitewna łączność przez odmawiany codziennie Różaniec czy śpiewane Godzinki, a o ile to możliwe także przez udział w Mszy św. i przyjętą Komunię św. Można też dołączyć według własnego uznania dodatkowe postanowienia praktyk ascetycznych czy uczynków miłosierdzia.
Materiały pielgrzymkowe rozesłane zostały do wszystkich parafii naszej diecezji i główne tematy kolejnych dni oraz intencje modlitewne będą włączane do codziennych Eucharystii. Na łamach „Gościa Niedzielnego” można znaleźć rozkład tematów na poszczególne dni oraz schematyczny układ miejsc, gdzie w kolejnych dniach znajdują się pielgrzymi poszczególnych strumieni. Dobrze byłoby też modlić się codziennie słowami umieszczonej tam modlitwy duchowego pielgrzyma – z wymienioną własną intencją. Dla tych, którzy nie mają „Gościa”, tekst modlitwy wyłożony jest na stoliku.

Wybierz się, wybierz się razem z nami
na wspaniały pielgrzymkowy szlak.
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze
w Jej obliczu ujrzysz Boga znak.Porządek nabożeństw:
NIEDZIELA
XX zwykła
16.08.2015
7.30 (niem.) za zmarłych, poległych i zaginionych mieszkańców Antoniowa
10.00 dziękcz. z ok. 50 urodzin Urszuli – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
16.00 dziękcz. z ok. 18 urodzin Katarzyny i 14 urodzin Magdaleny Małeckich – o dary Ducha Świętego, zdrowie i błog. Boże w rodzinie
PONIEDZIAŁEK
17.08.2015
7.00 dziękcz. w 45 roczn. ślubu Edyty i Jana – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
WTOREK
18.08.2015
18.00 za ++ rodziców Paulinę i Rudolfa Kurowskich, ++ dziadków, za ++ rodziców Genowefę i Erwina Leś
(Różaniec za młode pokolenie, za rodziny i o powołania)
ŚRODA
19.08.2015
7.00 za + żonę i matkę Edeltraudę Farys
CZWARTEK
20.08.2015
18.00 w int. rocznego dziecka: Lena Zielonka, za rodziców i chrzestnych
PIĄTEK
21.08.2015
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
18.00 za + męża i ojca Henryka Ozimek w 5 roczn. śmierci, ++ rodziców Różę i Eryka Halupczok, + ojca Pawła Ozimek, za ++ z pokrew.
SOBOTA
22.08.2015
8.00 dziękcz. z ok. 50 urodzin Mariana – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
15.00 Msza św. ślubna: Patan – Normantowicz
18.00 dziękcz. w 10 roczn. ślubu Anny i Zygmunta Długosz oraz z ok. 3 urodzin córki Magdaleny – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
NIEDZIELA
XXI zwykła
23.08.2015
7.30 (niem.) dziękcz. w 55 roczn. ślubu Gertrudy i Adolfa – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie oraz w rodzinach córki i wnuków
10.00 dziękcz. w 50 roczn. ślubu Małgorzaty i Mieczysława Mrozek – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
15.15 nieszpory niedzielne
16.00 dziękcz. w 25 roczn. ślubu Urszuli i Waldemara Herman – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
PONIEDZIAŁEK
24.08.2015
7.00 za ++ rodziców Leonharda i Viktorię Mientus, 2 ++ braci Leona i Jerzego, ++ siostrę Gertrudę i szwagra Henryka, + wnuka Adriana, za ++ z pokrew. Mientus – Bajer – Wiesiołek, dwcz.
WTOREK
25.08.2015
18.00 za + Henryka Ozimek w 5 roczn. śmierci (od szafarzy)
(Różaniec za młode pokolenie, za rodziny i o powołania)
ŚRODA
26.08.2015
8.00 za + Henryka Pytel, ++ rodziców Pytel – Wiesberg, ++ braci Wernera i Ewalda, za ++ z pokrew.
18.00 w int. pielgrzymów na Jasną Górę, także duchowych i wszystkich dobrodziejów
CZWARTEK
27.08.2015
18.00 za + Marię Kowolik w 30 dniu po śmierci
PIĄTEK
28.08.2015
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
18.00 za + męża Karola Lakota, ++ syna i zięcia, ++ rodziców i teściów, za ++ rodzeństwo i pokrew.
SOBOTA
29.08.2015
8.00 dziękcz. z ok. 40 urodzin Klaudii – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie
18.00 za ++ Mariannę i Stefana Kensy, ich 2 ++ synów, ++ Teresę i Jana Mikolas, + Marię Syga – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie i w rodzinach dzieci
NIEDZIELA
XXII zwykła
30.08.2015
7.30 (niem.) dziękcz. z ok. 40 urodzin Marianny – o zdrowie i błog. Boże w rodzinie Wiora
10.00 1) za ++ rodziców Marię i Mariana Bejnarowicz, za ++ z rodzin Kiżuk – Bejnarowicz
2) w int. rocznego dziecka: Marcin Gryc – z podzięk. za dar życia, z prośbą o dalsze błog. Boże i opiekę Anioła Stróża, o potrzebne łaski dla rodziców, chrzestnych i brata Mateusza
15.15 nieszpory niedzielne
16.00 za + męża i ojca Gintra Piekorz, ++ rodziców Agnieszkę i Leona Król, + brata Aloisa, za ++ z pokrew. Król – PiekorzWszystkim korzystającym z czasu wakacji serdeczne życzenia słonecznych i miłych dni oraz szczęśliwych wyjazdów i powrotów. Pamiętajmy o Bogu!


Zapowiedzi przedmałżeńskie

Grzegorz KOCHANOWSKI, s. Mariana (Gogolin)
Karolina TYRAŁA, c. Andrzeja (Antoniów)


Podziękowanie

Po naszym parafialnym Odpuście i Festynie – proboszcz, Rada Parafialna i Zespół Caritas – składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy na różne sposoby włączyli się w pomoc, wsparcie i współorganizację tych pięknych dni. „Bóg zapłać!”


Nasze życie parafialne

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.
Dzisiaj nie będzie nieszporów – wszyscy zaproszeni są na Festyn. Pamiętajmy o jego charytatywnym i integracyjnym charakterze.
Wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu.
Przed Mszami św. okazja do sakramentu Pokuty.
Zachęta do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy od poniedziałku pójdą pieszo na Jasną Górę. W czasie Pielgrzymki w parafii zastępował będzie mnie ks. Rudolf.
We wtorek po Mszy św. Różaniec za młode pokolenie, za rodziny i o powołania.
W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

(w następnym tygodniu – po 23.08.)
O godz. 15.15 niedzielne nieszpory.
Wakacyjny porządek Mszy św. w ostatnim już tygodniu – zachęta do udziału.
Przed Mszami św. okazja do sakramentu Pokuty.
We wtorek po Mszy św. modlitwa za młode pokolenie, za rodziny i o powołania.
W środę urocz. NMP Panny Częstochowskiej – Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
Wszyscy są serdecznie zaproszeni – zwłaszcza na wieczorną eucharystię w intencji pielgrzymów i ich dobrodziejów.
Na Górze św. Anny od piątku obchody kalwaryjskie ku czci Aniołów Stróżów.